Понеділок, 19 жовтня 2020 16:37

Вебінар «Технології розвитку готовності учнівської молоді до входження у ринок праці»

16 жовтня 2020 року відбувся онлайн вебінар для освітян, вчителів, викладачів «Технології розвитку готовності учнівської молоді до входження у ринок праці».

Захід організовано Інститутом інноваційних освітніх технологій НАУ за ініціативи директора, доктора педагогічних наук, професора Наталії Муранової.

Спікер вебінару – Богдан Піонтковський-Вихватень, кандидат педагогічних наук, психолог-аналітик, груповий психотерапевт, психолог Центру обдарованої учнівської молоді ІІОТ, НАУ. Технічний супровід ‑ Науменко Оксана Вікторівна, провідний фахівець Центру обдарованої учнівської молоді.

У процесі роботи вебінару слухачам розкрито професійний розвиток особистості, який починається з етапу формування професійних намірів. Проаналізовані технології навчання в старших класах, які набувають професійно-орієнтованого характеру, а в професійно-навчальних закладах мають чітко виражену навчально-професійну спрямованість. Є підстави вважати, що на етапі допрофесійного навчання відбувається зміна провідної діяльності з навчально-пізнавальної на навчально-професійну.

У процесі роботи на вебінарі було розглянуто вісім стадій професійного розвитку та кризи й варіанти виходу з них. Зазначено, що проблема формування професійної спрямованості – це проблема створення сталих соціальних і професійних установок, які детермінують розвиток особистості та вибір конкретної професії. Розкрита психологічна установка на входження в ринок праці, що безпосередньо пов’язана з соціальною і ціннісно-орієнтаційною установкою особистості. Таким чином, психологічна установка на входження у ринок праці є результатом інтегрування психологічних властивостей установок очікування, соціальної, ціннісно-орієнтаційної та особистісної установки. Дії психологічної установки в профорієнтаційних технологіях стимулюють внутрішні можливості учнів, їхні потреби, мотиви, емоційно-вольову регуляцію.

У процесі роботи на вебінарі спікером, було зазначено, що прагнучи до навчання у закладах вищої освіти, певна частина учнівської молоді орієнтується на високий престиж власне освіти поза спеціальністю, яка здобувається. Саме тому, обираючи ЗВО, чимало випускників орієнтується на рівень підготовки до загальнодержавного ЗНО з певних предметів. Оскільки у більшості випадків між предметами, що необхідно скласти для вступу і профілюючими дисциплінами існують певні розбіжності, то у частини вже студентів виникають значні проблеми вже на перших етапах навчання. У зв’язку з цим, необхідно ознайомлювати учнів із системою підготовки до обраної спеціальності.

Таким чином, процес розвитку готовності до ринку праці – це активне освоєння учнем світу професій та самого себе, самостійна, наполеглива та напружена навчально-пізнавальна праця, в якій школа виконує функцію фасилітатора та помічника.

Усі учасники вебінару отримали відповідні сертифікати.

Детальну інформацію про нову серію вебінарів можна отримати на сайті ІІОТ за посиланням: http://iiot.nau.edu.ua/index.php/naukova-robota/vebinary

Чекаємо освітян на безкоштовних вебінарах із серії «Пропедевтика профорієнтації», а старшокласникам пропонуємо – цикл вебінарів «Компас профорієнтації».

Організатор – Інститут інноваційних освітніх технологій НАУ, Центр обдарованої учнівської молоді, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; (044)406-72-09, (044)406-74-15; сайт: http://iiot.nau.edu.ua