Вівторок, 13 жовтня 2020 07:22

Відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація університету: ключові орієнтири»

12 жовтня 2020 року в Національному авіаційному університеті в межах програми XIІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація університету: ключові орієнтири» у форматі онлайн на платформі ZOOM.

Організатор заходу: Інститут інноваційних освітніх технологій НАУ спільно партнерами ‑ кафедрою відкритих освітніх систем та ІКТ ДЗВО «Університет менеджменту освіти НАПН України» та Управлінням Державної служби якості освіти у Київській області.

Круглий стіл зібрав зацікавлених керівників і викладачів закладів освіти, наукових співробітників, аспірантів, авторів дистанційних курсів, вчителів, освітян.

Модератор засідання - професор, директор Інституту інноваційних освітніх технологій НАУ Наталія Муранова, яка у вступному слові зазначила, що «університети конкурують за студентів, науковців та фінанси, і в цю цифрову епоху виграють лише ті, хто зуміє залишитись відповідними часу та впровадити нові цифрові можливості. Адже усвідомлення нових тенденцій в технологіях і здатність швидко використовувати їхній потенціал для отримання кращих результатів стане ключовим фактором, за яким розрізнятимуть заклади вищої освіти. Університети стають перед реальною масштабною задачею з охоплення процесів цифровими технологіями, особливо процесу навчання. І для того, щоб успішно впроваджувати цифровізацію необхідно: розуміння того, що цифрова трансформація впливає на кожну частину університету, а не лише на ІТ; пов’язати всю цифрову діяльність із загальним баченням і стратегією закладу; інвестувати в спільноти бажаючих і здатних цифрових новаторів; зосереджувати увагу на потребах клієнтів, а не на внутрішній структурі установи».

З ключовими доповідями виступили: професор Юрій Тесля (Системотехніка цифрового університету); доцент Сергій Касьян (Цифровий університет як тенденція розвитку закладів освіти); професор Сергій Гнатюк (Кібербезпека як важлива складова цифровізації університету); доцент Лариса Ляхоцька (Онлайн-курс: управління навчальною діяльністю здобувача освіти); доцент Світлана Антощук (Цифрова скарбничка викладача); доцент Людмила Кондратова (Платформи для організації дистанційного навчання: досвід і можливості); старший викладач Мирослав Андрос (Кіберубезпеченість: психологічні аспекти сьогодення).

Технічний супровід кваліфіковано забезпечив к.т.н., заступник директора ІІОТ Віктор Гнатюк.

Круглий стіл «Цифрова трансформація університету: ключові орієнтири» сприяв обміну досвідом між освітянами різних закладів освіти; досягненнями, знаннями і практичним досвідом; налагодженню дієвої комунікації між науковцями та освітянами; новому поштовху для реалізації стратегічних планів закладів освіти щодо мобілізації зусиль у досягненні поставлених цілей з упровадження цифровізації.

Учасники круглого столу отримують відповідні сертифікати.