Середа, 07 жовтня 2020 07:16

Онлайн-курси про дистанційне та змішане навчання

Дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання - актуальна тема в освіті не лише вищих навчальних закладів, а тепер уже і закладів середньої та професійно-технічної освіти.

І якщо до карантину, змішана форма навчання у школах навіть не розглядалася, то сьогодні це реальність повсякденного життя. Школярі готуються до лабораторних робіт з фізики за допомогою презентацій у GoogleClassroom, або складають онлайн-тести з алгебри та геометрії на платформі "НаУрок", при цьому відвідуючи школу щодня. Проте досі така форма навчання є незвичною і викликає багато питань.

Міністерством освіти і науки України спільно зі студією онлайн-освіти EdEra за підтримки Швейцарії в межах швейцарсько-українського проєкту DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти»), який впроваджує консорціум ГО DOCCU («Розвиток громадянських компетентностей в Україні») та Цюрихського педагогічного університету (PH Zurich, Швейцарія) розробили для вчителів та викладачів ПТО два чудових курси, які дадуть відповіді на питання:

• Які сервіси та інструменти обрати для роботи?
  • Як організувати групову роботу із застосуванням технологій дистанційного навчання?
  • Як учитель може оцінити учнів та контролювати активність кожного з них?
  • Які моделі змішаного навчання можна використовувати?
  • Як налагодити ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу?
  • Як забезпечити комунікацію?
  • Які вимоги до відкриття шкіл у 2020-2021 навчальному році?

Провідний фахівець лабораторії електронних засобів дистанційного навчання Нікіфорова Маргарита пройшла обидва курси та отримала сертифікати.

У процесі розробки знаходиться курс для викладачів та працівників адміністрації закладів вищої освіти про дистанційне навчання та застосування технологій дистанційного навчання в умовах карантину.

Рекомендуємо дані курси усім, хто хоче актуалізувати свої знання у сфері дистанційного та змішаного навчання.