Вівторок, 08 вересня 2020 10:32

Ідеї філософії Просвітництва в українському освітньому контексті

Вийшла в світ монографія «Ідеї філософії Просвітництва в українському освітньому контексті» авторів: професора Наталії Муранової, професора Олени Волярської та Людмили Літвінчук.

У монографії здійснено цілісний науковий аналіз філософсько-антропологічної парадигми доби Просвітництва та її рецепції в гуманітарному дискурсі; досліджено освітні ідеї в філософській спадщині зарубіжних й українських просвітників у теоретико-методологічному та методико-організаційному вимірах; проаналізовано філософські засади освітніх ідей доби Просвітництва в контексті європейського культуротворення. Окремий розділ присвячено прогностичному обґрунтуванню розвитку вищої освіти в Україні з урахуванням прогресивних ідей філософії Просвітництва. У додатках висвітлено практичний досвід упровадження цих ідей в освітній та виховний процес Національного авіаційного університету.

Монографія розрахована на викладачів, науковців, вчителів, працівників освіти, студентів, соціальних працівників, управлінців у галузі освіти і соціальної роботи.