Середа, 08 липня 2020 08:50

Результати профорієнтаційного опитування абітурієнтів України

З метою надання випускникам України допомоги у професійному самовизначенні та перевірки їх готовності до загальнонаціонального ЗНО Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій Національного авіаційного університету провів профорієнтаційне опитування (соціологічний вимір) майбутніх абітурієнтів.

У соціологічному вимірі взяли участь респонденти зі всієї України.

Основні отримані результати соціологічного виміру засвідчили про те, що:

• респонденти свідомо обирають майбутню професію – 83,3 %;
  • найбільша кількість учасників основним напрямом своєї професійної підготовки обрали: природничі й точні науки – 16,7 %, сферу бізнесу та менеджменту – 22,2 %, інженерні спеціальності – 16,7 %, соціально-політичний напрям – 12,9 %, гуманітарні дисципліни – 19,4 %, творчі спеціальності – 13,9 %, військові спеціальності – 2,8 %;
  • на вибір майбутньої професії респондентів найбільше впливають: власні міркування – 83,3 %, особисті здібності – 50 %, батьки – 30,6 %, мережа Інтернет – 25 %, друзі чи знайомі – 19,4 %, інформація у ЗМІ – 16,7 %, вчителі – 5,6 %;
  • головними чинниками, якими керувалися респонденти при виборі майбутньої професії були: власні здібності й прагнення – 83,3 %, оплата праці – 41,7 %, перспектива кар’єрного зростання в обраній професії – 38,9 %, престиж професії – 22,2 %, приносити користь людям – 38,9 %, фінансові можливості батьків – 2,8 %;
  • респонденти достатньо проінформовані щодо своєї майбутньої професії, а саме ознайомлені з: професійними якостями – 69,4 %, можливостями отримання майбутньої професії – 63,9 %, перевагами обраної професії над іншими – 50 %, потребами ринку праці – 52,8 %, умовами праці – 44,4 %;
  • самооцінка випускників щодо підготовки до ЗНО: високий рівень – 13,9 %, достатній рівень – 55,6 %, середній рівень – 22,2 %, початковий рівень – 8,3 %.

Соціологічний вимір також засвідчив, що вибір подальшої професії абітурієнти здійснюють переважно самостійно, а також керуючись порадами батьків та Інтернет-ресурсами; найголовнішими критеріями у виборі майбутньої професії є власні здібності й прагнення, оплата праці та перспектива кар’єрного зростання.

Детально з результатами соціологічного виміру можна ознайомитися на сайті: http://iiot.nau.edu.ua/

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

За результатами пробного ЗНО, що відбулося онлайн у червні 2020 року для учнів 10-11 класів, низький рівень знань виявили: з української мови та літератури – 18%; з фізики – 12%; з математики – 36%; з англійської мови – 32%; з географії – 20%, історії України – 9%. Як свідчать результати тестування більшість випускників-2021 потребують системної підготовки до загальнодержавного ЗНО під керівництвом викладача, тому запрошуємо абітурієнтів та випускників ЗСО пройти якісну та ефективну підготовку саме на кафедрі базових і спеціальних дисциплін Національного авіаційного університету.

Реєстрація на навчання на підготовчому відділенні (курси підготовки до ЗНО) НАУ за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfS5w2v1_mRVjGWc9Ya5R3aeRvfX-w96WJXL6rpDpe6WigtzQ/viewform

Тож доцільним буде для респондентів підготовка до ЗНО-2021 та здійснення правильного профорієнтаційного вибору саме на базі Національного авіаційного університету на підготовчому відділенні Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій.

Наші контакти:

03058 м. Київ, проспект Любомира Гузара 1, корпус 8а, кім. 610, 708, 309.

тел.: (044)406-72-02: 406-74-04; 406-73-11; 406-79-08; 406-72-09; 497-52-84.

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сайт ННІІОТ: http://iiot.nau.edu.ua/