Понеділок, 22 червня 2020 07:17

16 червня 2020 року в Національному авіаційному університеті відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти» в онлайн режимі. Організатор конференції – Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій НАУ, модератор – директор ННІІОТ, професор Наталія Муранова.

Співорганізатори структурні підрозділи НАПН України: ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання, а також Донецьким державний університет управління та Хмельницьким університетомуправління та права імені Леоніда Юзькова.

На конференцію було зареєстровано 143 учасника з мКиїв та 15 областей України: Київська, Донецька, Хмельницька, Сумська, Львівська, Дніпропетровська, Волинська, Харківська, Миколаївська, Одеська, Вінницька, Тернопільська, Житомирська, Кіровоградська, Запорізька. В онлайн конференції взяли участь науковці з 26 університетів, 5 інститутів НАПН України, 8 інститутів, 2 академій, ЗЗСО та професійно-технічної освіти нашої держави.

Виявили інтерес до тематики анонсованих секцій конференції науковці та освітяни провідних ЗВО України, що опікуються проблемами дистанційного навчання та відкритих освітніх систем: Вінницький державний педагогічний університет імені МКоцюбинського, ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені ВГетьмана», Дніпровський державний технічний університет, Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, Донбаський державний педагогічний університет, Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту, Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Кам’янець-Подільський національний університет імені ІОгієнка, Київський національний університет імені Т. Шевченка, Київський університет імені БГрінченка, Національний педагогічний університет мені М. П. Драгоманова, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка», Одеський національний морський університет, Сумський державний університет, Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського, Тернопільський національний економічний університет, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова, Хмельницький національний університет.

Вітальні слова на адресу учасників прозвучали від ректора НАУ Володимира Ісаєнко; проректора з навчальної роботи НАУ Артура Гудманяна; проректора з інноваційного навчання та інформатизації НАУ Юрія Теслі; проректора з науково-педагогічної роботи Донецького державного університету управління Валентини Токаревої.

З ключовими доповідями виступили: професор Наталія Ткачова (Досвід впровадження технологій дистанційного навчання в Національному авіаційному університеті: завдання, проблеми, перспективи); доцент Лариса Ляхоцька (Кореляція дидактики і цифрових технологій в освітньому процесі); доцент Сергій Касьян (Сервіси Microsoft 365 для освіти); професор Ніна Діденко (Забезпечення якості вищої освіти на засадах державно-приватного партнерства); доцент Людмила Кондратова (Використання інтерактивних дошок в дистанційній освіті); к.пед.н. Наталія Сороко (Використання освітніх платформ та електронних ресурсів для підтримки і розвитку steam-орієнтованого освітнього середовища школи); доцент Дмитро Квашук (Проведення on-line лекцій з використанням технологій машинного зору); доцент Ірина Ковтун (Виклики організації навчання в Україні під час пандемії COVID-19); професор Олександр Безносюк (Актуальні проблеми якості освіти в європейській і світовій системах підготовки фахівців).

Із заключним словом виступила професор кафедри обліку і оподаткування ДЗВО «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Алла Озеран.

Підводячи підсумки конференції професор Наталія Муранова відзначила, що «спостерігається активна фазу розвитку дистанційного навчання та відкритих освітніх систем як у всьому світі, так і в Україні. Дистанційна освіта інтегрує і застосовує все більше сучасних технологій: відеоконтент, ігрові програми, елементи віртуальної або доповненої реальності. Але в центрі уваги все ж залишається особистість та її мотивація і готовність регулярно приділяти час самоосвіті. Останні події пов’язані із COVID-19 зачепили всі сфери суспільного життя у світі, в тому числі й освіту та виявили проблемні питання». І висловила думку, що доповіді науковців, дискусії, наукові статті з тематики дистанційного навчання та освіти сприятимуть поглибленню діалогу між науковцями та освітянами.

Маємо надію, що обмін досвідом, досягненнями та знаннями в системі дистанційної освіти сприятиме новому поштовху для реалізації стратегічних планів ЗЗСО та ЗВО і мобілізації спільних зусиль у досягненні поставлених цілей та розвитку вітчизняної науки, а в подальшому – вдосконаленню дистанційної освіти в Україні.

Бажаємо всім учасникам мирного неба, здоров’я, творчості, наснаги, невичерпної енергії задля служіння її величності освіті та науці. А освітнім і науковим установам розквіту, збереження традицій, гарних студентів і учнів, здійснення стратегічних планів та досягнення цілей!