Вівторок, 12 травня 2020 07:13

Відбувся Всеукраїнський поетичний конкурс «Білий голуб»

До Всесвітнього дня книги і авторського права в Національному авіаційному університеті відбувся Всеукраїнський поетичний конкурс «Білий голуб».

Мета конкурсусприяння розкриттю таланту та розвитку творчої особистості учня та студента; стимулювання творчого мислення, прагнення до загальнолюдської культури та інтелектуальної новизни; формування патріотичних почуттів засобами образного слова; популяризації національного літературного надбання; виховання любові до української мови та до України.

Конкурс відбувся серед учнів 5-8 класів, 9-11 класів і студентів віком до 20 років в заочній формі за напрямами: літературна творчість і духовність особистості та зв’язок літературної творчості з долею українського народу та рідного краю.

Очолила оргкомітет професор, директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій Наталія Муранова.

До прекрасного, різноманітного, багатого та яскравого світу поезії долучилися 80 учасників із 11 областей України: Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Луганська, Одеська, Херсонська, Хмельницька, Чернігівська та міста Києва. Слід відзначити активну участь у конкурсі учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців літературних студій, гуртків позашкільних навчальних закладів, учнів професійно-технічних училищ Київщини з районів: Білоцерківський, Бориспільський, Броварський, Згурівський, Іванківський, Кагарлицький, Києво-Святошинський, Миронівський, Переяслав-Хмельницький, Сквирський, Ставищенський, а також Ржищівська МОТГ, Тетіївська ОТГ, міста ‑ Біла Церква, Обухів, Славутич і Фастів. Приємно відзначити, що сприяли участі учнівської молоді у конкурсі адміністрації Малих академій наук учнівської молоді, міські та районні Центри дитячої та юнацької творчості.

Заклади вищої освіти у конкурсі були представлені студентською молоддю з провідних вишів країни: Національного авіаційного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Львівського національного університету імені Івана Франка, а також педагогічних коледжів.

Оцінювали роботи учасників професійне журі під головуванням професора, проректора з навчальної роботи НАУ Гудманяна А.Г. у складі: Петровська Т.В. ‑ член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Г. Косинки; Довгоп’ят О.М. (Колінченко) ‑ член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Г. Косинки; Кир’ян Н.В. (Уютнова) ‑ член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, лауреат літературної премії імені О. Пчілки; Клічак В.Й. ‑ член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України, секретар Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, лауреат літературних премій імені П. Тичини, В. Сосюри, Т. Осьмачки; Осташ В.В. (Хоню) ‑ член Національної спілки письменників України; Тесля Ю.М. ‑ професор, проректор з інноваційного навчання та інформатизації НАУ; Хоменко-Семенова Л.О. ‑ доцент, Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій НАУ.

За результатами конкурсу 2020 року відзначено 8 перших місць, 18 ‑ других і 23 ‑ третіх, решта учасників (24 особи), які вирізнялися образним сприйняттям світу, відзначені заохочувальними дипломами – за патріотичну лірику, за громадянську лірику, за ліричну поезію, за творчий пошук, за оспівування рідного краю тощо.

Список переможців за посиланням: http://iiot.nau.edu.ua/images/docs/golub/result_Bilyi_golub.pdf

Найбільше поетичних творів, які надійшли на конкурс, про Україну, про рідну мову, про видатних людей, про рідний край, про матерів, про воїнів-захисників, переживання за долю України. Роздуми учнів і студентів цікаві та глибокі, вдало оспівують рідні обереги та дружбу, висвітлюють найкращі почуття, дарують творчість і красу, пройняті ліризмом, утверджують ідею добра.

Щиро дякуємо всім, хто підтримує й розвиває юні таланти учнівської та студентської молоді України.

Відповідно до наказу ректора НАУ переможці Всеукраїнського поетичного конкурсу «Білий голуб» отримають Дипломи та призи. Учителі та керівники гуртків, вихованці яких стали переможцями, отримають Подяки ректора НАУ (http://iiot.nau.edu.ua/images/docs/golub/uchyteli_golub.pdf). Головний подарунок конкурсу – книжка. Адже любов до книжки та до поезії продовжується все життя, а слово поєднує покоління та надихає на великі справи, вселяє віру у щасливе майбутнє нашої держави.

За результатами конкурсу буде видано альманах творчості юних літераторів «Білий голуб».

Хай поетичний конкурс допомагає втілювати творчі задуми та найкращі прагнення на славу України!

Детально на сайті ННІІОТ: http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/vseukrainskyi-poetychnyi-konkurs-bilyi-holub