Понеділок, 20 січня 2020 13:13

Фестиваль-конкурс «Софіївські дзвони»

Традиційно у зимовий період на Київщині на базі Софіївсько-Борщагівського НВК «СШ І-ІІІ ст. – ЗОШ І-ІІІ ст.» Києво-Святошинського району проходить родинний фестиваль-конкурс «Софіївські дзвони» з метою відродження та збереження українських народних традицій. Мистецький захід покликаний підтримувати та відроджувати традиції української родини, популяризувати кращі зразки класичної, народної та сучасної музики, хореографії, декоративно-прикладної творчості та народних майстрів; вивчати історію України та рідного краю; дбайливо ставитись до збереження духовних скарбів українського народу.

Голова оргкомітету Олесь Кудрик, голова Софіївсько-Борщагівської сільради; голова журі Володимир Табачин, священник, настоятель храму Казанської ікони Божої Матері.

На заключному етапі XI фестивалю-конкурсу «Софіївські дзвони» був представлений рушник єдності, який вишивали протягом кількох років місцеві майстрині.

У заході взяла участь Тетяна Петровська, директор Центру допрофесійної підготовки ННІІОТ Національного авіаційного університету, кандидат педагогічних наук, голова Софіївсько-Борщагівського первинного осередку Всеукраїнського ТОВ «Просвіта» імені Т. Шевченка, член журі фестивалю-конкурсу в номінації «Поетична творчість».

Учасники заходу взяли участь у номінаціях «Вокал»; «Інструменталісти»; «Театральний жанр»; «Хореографія» – «Сучасний естрадний танець», «Естрадно-бальний танець», «Східні танці», «Естрадна дитяча хореографія»; «Народні майстри»; «Образотворче мистецтво»; «Поетична творчість»; «Знавці історії України та рідного краю»; «Майстри фотографії»; «Мистецтвознавство».

В актовій залі звучали українські народні та авторські пісні. Свято відкрив зведений хор – вокальний гурт «Чураївна», шкільний дитячий хор «Сходинки» під керівництвом берегині заходу Ірини Якубовської, заслуженого працівника культури України та співочий ансамбль «Софійчанка» піснею «Софіївська земля» (слова і музика Т. Петровської).

Розмаїті творчі досягнення представила Софіївсько-Борщагівська філія Святопетрівської дитячої школи мистецтв Києво-Святошинської районної ради під керівництвом завідуючої Маргарити Лук’яненко.

Активну участь у проведенні творчого заходу взяли члени первинного осередку «Просвіта», члени журі фестивалю-конкурсу – Ольга Шепель, учителька; Лариса Кононенко, голова сільського осередку народних майстрів; Ніна Остапенко, учителька; Фаїна Прус, народознавець, учителька і поетеса та член оргкомітету Вікторія Горобець, музичний керівник дитячого закладу «Золотий колосок». Сприяли проведенню заходу також члени журі Інна Здітовецька, учителька; Дмитро Вакулюк – хореограф, арт-директор українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина», учителі навчально-виховного комплексу, учителі дитячої школи мистецтв та жителі Софіївської Борщагівки.

Заступник голови оргкомітету Дмитро Кашуба, депутат сільської ради, член журі та заступник директора школи Наталія Зарва відзначили важливість проведення свята, що об’єднує різні покоління, розвиває патріотичні почуття та прищеплює любов до історії та культури рідного краю.

Глядачі в затишній залі захоплювались прекрасними виступами переможців та лауреатів заходу, досвідчених і юних виконавців та майстрів.

На святі звучали різні музичні інструменти та вірші, виконувались танці, линули календарно-обрядові пісні зимового циклу, які відзначаються своєрідністю, урочисто піднесеним тоном та переконливо доводять мудрість нашого талановитого народу. Особливо зворушливо сприймались присутніми виступи наймолодших учасників. Усі переможці отримали почесні відзнаки, грамоти та подарунки.

Інформацію про переможців заходу та яскраві світлини натхненного свята висвітлила Всеукраїнська дитяча ігрова газета для саморозвитку дітей «Я сам(а)», яку з любов’ю підготувала головний редактор, член НСЖУ Тетяна Кондратенко.

Тож нехай ще багато літ дзвенить фестиваль-конкурс «Софіївські дзвони».