П'ятниця, 13 грудня 2019 12:51

Круглий стіл «Особливості застосування веб-середовища електронно-інформаційної системи Moodle під час організації освітнього процесу»

11 грудня 2019 року в НН інституті інноваційних освітніх технологій НАУ відбувся круглий стіл на тему: «Особливості застосування веб-середовища електронно-інформаційної системи Moodle під час організації освітнього процесу».

Мета заходу – впровадження та популяризація веб-середовища електронно-інформаційної системи Moodle під час організації освітнього процесу задля підвищення якості надання освітніх послуг в Національному авіаційному університеті.

Модератор ‑ Навчально-науковий інститут інноваційних освітніх технологій НАУ.

У обговоренні проблеми взяли участь науково-педагогічні працівники НН інституту інноваційних технологій, Аерокосмічного факультету, Факультету міжнародних відносин, Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, Факультет аеронавігації, електроніки та телекомунікацій.

Відкрила засідання директор Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, доктор педагогічних наук, професор Наталія Муранова, яка презентувала наявні нормативно-правові документи щодо організації та запровадження дистанційного навчання, окреслила особливості застосування веб-середовища електронно-інформаційної системи Moodle під час організації освітнього процесу.

До слова було запрошено проректора з інноваційного навчання та інформатизації, доктора технічних наук, професора Юрія Теслю, який розповів про перспективи впровадження платформи Moodle в освітній процес НАУ для всіх форм навчання.

Змістовну презентацію підготував заступник директора Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій, кандидат технічних наук Віктор Гнатюк, який розповів про функціональні можливості навчальної платформи Moodle для студентів та викладачів, а також поділився практичним досвідом використання Moodle в освітньому процесі. Зокрема, було обговорено можливості: використання інструментів для розробки авторських дистанційних курсів; розміщення навчальних матеріалів (тексти лекцій, завдання до практичних, лабораторних та самостійних робіт; додаткові матеріали (довідники, посібники, підручники, методичні розробки тощо) у форматах .doc, .odt, .html, .pdf, а також відео, аудіо й презентаційні матеріали у різних форматах та через додаткові плагіни; додавання різноманітних елементів курсу; проведення швидкої модифікації навчальних матеріалів; використання різних типів тестів; автоматичного формування тестів; автоматизації процесу перевірки знань, звітів щодо проходження студентами курсу та проходження студентами тестів; додавання різноманітних плагінів до курсу, що дозволяє викладачу використовувати різноманітні сторонні програмні засоби для дистанційного навчання.

Завідувач лабораторії електронних засобів дистанційного навчання Людмила Кучерова продемонструвала практичні навички роботи з модульним об’єктно-орієнтованим динамічним навчальним середовищем Moodle. А саме: доступ до навчальних матеріалів (тексти лекцій, завдання до практичних/лабораторних та самостійних робіт; додаткові матеріали (підручники, довідники, посібники, методичні розробки) та засобів для спілкування і тестування; засоби для групової роботи (Вікі, форум, чат, семінар, вебінар); можливість перегляду результатів проходження дистанційного курсу студентом; можливість перегляд результатів проходження тесту; можливість спілкування з викладачем через особисті повідомлення, форум, чат; можливість завантаження файлів з виконаними завданнями; можливість використання нагадувань про події у курсі тощо.