Вівторок, 10 грудня 2019 15:14

Творча зустріч у Бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця»

09 грудня 2019 року в Бібліотеці для дітей «Книжкова світлиця» відбулась творча зустріч учнів 9 класу спеціалізованої школи № 131 Святошинського району м. Києва із поетесою Тетяною Петровською, директором Центру допрофесійної підготовки НН інституту інноваційних освітніх технологій НАУ, кандидатом педагогічних наук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературної премії імені Григорія Косинки. Адже саме такі творчі зустрічі розширюють кругозір, по-новому відкривають життя, спонукають до активної діяльності.

Бібліотекарі на чолі із завідувачкою бібліотеки Тетяною Литвин підготували виставку книжок про народні традиції та звичаї, які випробовувались на міцність протягом багатьох століть, адже у них світовідчуття та світосприйняття українського народу.

На початку зустрічі бібліотекарка Надія Мовчан розповіла учням про зимові свята в традиціях українського народу та про святково-обрядову культуру.

У вихованні молодого покоління значне місце посідає поезія. Поезія розкриває потяг до краси, допомагає тонко відчувати мелодійність рідної мови. Тому школярі, які прийшли на захід під керівництвом учительки Тамари Бондар, з піднесенням сприйняли народну творчість і авторську. Спілкуючись із поезією, школярі вчаться вдивлятись в себе, аналізувати те, що відбувається навколо них, відчувають багатство, милозвучність та красу рідної мови.

Учнівська молодь ознайомилася із віршами, які увійшли до поетичних збірок Т. Петровської «Відкритий урок», «Береги», «Вічна любов» та із альманаху творів учителів Київщини «Білий голуб», присвяченому воїнам АТО.

Також під час зустрічі авторка звернула увагу учнів на вимоги до написання робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у відділенні «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство», вказавши, що в секції «Літературна творчість» оцінюється оригінальність образно-художнього мислення та власна творча неповторність.

Учні, з якими відбулась зустріч, отримали подарунковий примірник газети «Авіатор» та запрошення на участь в освітніх та профорієнтаційних проектах (заходах) НАУ.

Учасники натхненної зустрічі у бібліотеці відзначили, що поезія допомагає іти вперед шляхом знань, співпереживати і відчувати найкращі прагнення людей.