Понеділок, 09 грудня 2019 07:06

Творча зустріч з поетесою Тетяною Петровською

06 грудня 2019 року в спеціалізованій школі № 197 ім. Дмитра Луценка Святошинського району м. Києва відбулась творча зустріч учнів із поетесою Тетяною Петровською, директором Центру допрофесійної підготовки НН інституту інноваційних освітніх технологій НАУ, кандидатом педагогічних наук, членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературної премії імені Григорія Косинки.

Учні ознайомились із поетичними збірками Т. Петровської – «Сходинки зі слів», «У веселки сім доріг», «Веселі першокласники», книжками-розмальовками – «До школи», «Летить літак, неначе птах» та збірниками пісень на слова поетеси –  «Нотні сходинки» та «Школа – наша берегиня». Також до зустрічі школярі вивчили вірші зі збірок авторки, які із радістю розповідали, продемонструвавши талант декламування.

Мова віршів – незвичайна. Тому діти активно і захоплено розповідали вірші Тараса Шевченка, Дмитра Білоуса та Ліни Костенко, які вивчили під керівництвом учительки Яніни Гонтарук.

На уроці були створені можливості для дитячої творчості. Цьому сприяла доброзичлива атмосфера у класі. Були проведені ігри «Мовна луна», «Додай слово», «Знайди точне слово» та колективний добір римованих слів. Учні розповідали загадки, прислів’я та приказки, створені нашим талановитим народом. Приємно відзначити, що учні початкової школи розуміють важливість словників і пишаються тим, що українська мова багата, ніжна і мелодійна, а за допомогою образного слова з’являються вірші.

Школярі, з якими відбулася зустріч, поступово входять у світ професій і неодноразово були на екскурсіях в Національному авіаційному університеті. Тому кожен прагнув отримати яскравий подарунковий примірник газети «Авіатор».

Натхненна зустріч сприяла мовленнєвому розвитку дітей та осягненню поетичного слова. А участь учнів молодших класів у профорієнтаційних проектах НАУ розширює кругозір, сприяє національно-патріотичному вихованню та розвиває професійні інтереси.