Понеділок, 11 листопада 2019 07:27

Освітній простір наукових шкіл

Наукові школи Національного авіаційного університету для учнівської молоді – це продуктивна взаємодія школярів і науковців, пізнавальна форма роботи в канікулярний період, створення інтелектуального середовища для учнів і вихованців закладів загальної та позашкільної освіти. Осіння сесія відбувалася під гаслом «наукові канікули в НАУ».

Так, відповідно до плану роботи Навчально-наукового інституту інноваційних освітніх технологій у жовтні – листопаді 2019 року, безпосередньо, в університеті продуктивно функціонували такі осінні наукові школи: «Екологічна школа», «Школа країнознавства і туризму», «Аерокосмічна школа», «Економіко-математична школа» задля гармонійного поєднання науково-дослідницької та пізнавальної роботи.

Мета проекту ‑ залучення учнівської молоді до науково-дослідницької роботи у таких відділеннях (секціях) Малої академії наук України як: «Математика», «Економіка», «Наука про Землю», «Екологія», «Технічні науки»; популяризація наукової діяльності університету; досягнень науки, техніки та новітніх інноваційних технологій; створення сприятливих умов для інтелектуального та професійного самовизначення учнівської молоді.

Серед юних відвідувачів – учасники наукових гуртків, учні старших класів, допитливі учні Авіакосмічного ліцею імені І. Сікорського НАУ, закладів загальної середньої та позашкільної освіти міст Фастова, Одеси, Харкова, Києва та Київської області.

Привітала учасників професор Наталія Муранова, зазначивши, що «навчання в школі для юних дослідників сприятиме професійній орієнтації, розвитку талантів і здібностей, вдалому професійному вибору, залученню до науково-дослідницької діяльності на базі Національного авіаційного університету. А також буде стимулювати потребу в творчій і дослідницькій діяльності, допоможе юним дослідникам реалізувати прагнення й наукові задуми».

Юні манівці із захопленням прослухали і стали активними учасниками цікавих тренінгів, практичних занять, інтерактивних лекцій, творчих лабораторій, вікторин, ситуаційних ігор, навчально-наукових екскурсій, майстер-класів та профорієнтаційних заходів, що науковці університету підготували на їхній запит із урахуванням інтересів.

Роботу наукових шкіл забезпечували науково-педагогічні працівники: НН інституту інноваційних освітніх технологій, кафедри економіки та бізнес-технологій, кафедри економіки та бізнес-технологій, кафедри авіоніки, кафедри аеронавігаційних систем, кафедри аеронавігаційних систем, навчального авіаційного ангару, кафедри країнознавства і туризму, кафедри екології, кафедри базових і спеціальних дисциплін, кафедри хімії і хімічної технології.

Пізнавальною й захопливою для манівців була незабутня екскурсія ‑ практичне заняття у світ авіаційної техніки до навчального авіаційного ангару. Учнівська молодь змогла відчути себе на міні-аеродромі, де розташувались різноманітні літаки й гвинтокрили, багато допоміжної техніки та зразки ракетних установок, справжні великі авіаційні двигуни.

Усі охочі школярі також відвідали  і культурно-ресурсний центр ‑ Музей НАУ.

Юні учасники заходів отримали нові знання і досвід, незабутні враження і позитивні емоції, зробили безліч спільних світлин зі студентами і науковцями університету.

Науковці університету відзначили цілеспрямованість учасників та побажали вихованцям досягнути найкращих результатів у навчанні, творчих успіхів, здійснення мрій, продовжити свою науково-дослідницьку діяльність, бути активними в житті країни, зробити важливі відкриття та, звичайно ж, стати студентами Національного авіаційного університету,

Маємо надію, що навчання в школах залишить незабутні позитивні враження, надихатимуть молодь працювати над собою та поповнювати знання, щоб здійснити свої мрії та удосконалити попередні власні освітні та наукові здобутки.

Учасників запросили на День відкритих дверей НАУ (14.11.2019), до участі в освітньому проекті «Пробне ЗНО» (16.11.2019, http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/dni-nauky-2), Всеукраїнських учнівських олімпіадах НАУ (http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/vseukrainski-olimpiady-nau) й інших проектах, що відбуватимуться в Національному авіаційному університеті для учнівської та студентської молоді (http://iiot.nau.edu.ua/).

Наукові школи продовжать свою роботу і надалі. Тож запрошуємо учнів 10-11 класів закладів освіти, зацікавлених науково-дослідницькою діяльністю, долучитися до участі!

Замовити програму зимових наукових шкіл можна в Центрі обдарованої учнівської молоді, (044)406-72-09, 406-74-15, 406-74-04; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Реєстрація: http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/naukovi-shkoly

Сайт: http://iiot.nau.edu.ua/

www.facebook.com/obdarovana