Понеділок, 14 жовтня 2019 07:42

У НАУ відбулася Настановна конференція учнів-членів МАН України

11 жовтня 2019 року в Національному авіаційному відбулася Настановна конференція учнів-членів МАН України в межах партнерських зв’язків із Малою академією наук України та її териториальними відділеннями із урахуванням наукових інтересів слухачів. В університет завітали понад 250 учнів Київщини.

Конференцію проведено на запит відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, відділу освіту виконавчого комітету Канівської міської ради, закладів середньої освіти м. Києва і м. Фастова.

Відкрив пленарне засідання проректор Артур Гудманян, який відзначив важливість залучення обдарованої учнівської молоді до написання науково-дослідницких робіт під керівництвом науковців університету. Він побажав школярам зробити правильний професійний вибір, здивувати світ власними новими досягненнями й відкриттями; віри у власні сили, наполегливості, реалізації планів і задумів, плідної роботи, творчої наснаги та вагомих здобутків у науці.

Директор ННІІОТ Наталія Муранова презентувала програму «Обдарована особистість», що передбачає інноваційний підхід до роботи з учнівською молоддю саме на базі НАУ із використанням його потужного наукового та кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази, науково-дослідних лабораторій, обладнання, а також ресурсів Науково-технічної бібліотеки. Вона також акцентувала увагу присутніх та наукових керівників на реалізації наукових, освітніх та профорієнтаційних проектів університету.

Про складові написання науково-дослідницької роботи учнів-членів Малої академії наук України розповіла у доповіді Любов Терехова, методист Національного центру «Мала академія наук України», кандидат філософських наук.

У ході пленарного засідання від відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації виступила також методист Валентина Краснікова, яка вручила Подяку НАУ за організацію та проведення Настановної конференції.

Програма конференції передбачала роботу 12-и відділень: філософії, суспільствознавства та історії; наук про Землю; фізики та астрономії; технічних наук; математики; економіки; комп’ютерних наук; хімії та біології; екології та аграрних наук; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; мовознавства, що відбувалися на базі ННІІОТ та факультетів ‑ ФЕБІТ, ФАЕТ, ФККПІ, ФЕБА. Науковці підготували і провели для учнів-членів МАН інтелектуальні ігри, майстер-класи, лекції, екскурсії до Музею історії НАУ та навчального ангару.

Кмітливі юні манівці отримали необхідну інформацію та рекомендації науковців щодо написання та захисту науково-дослідницьких робіт; нові знання з різних галузей науки і техніки.

А організована робота виставки-презентації сприяла популяризації діяльності університету та його навчальних підрозділів серед учнівської молоді України.

І нехай, саме такі Конференції стануть чудовою нагодою для юних науковців дізнатися щось нове, цікаве, неординарне; поділитися з іншими своїми ідеями, новаціями, відкриттями та знайти зацікавлених науковців, які допоможуть втілити їх у життя.