П'ятниця, 29 липня 2022 22:00

Навчально-науковий інститут розвитку освіти НАУ на вебінарі компанії SoftServe «Тренди у сфері Life Sceince»

Компанією SoftServe продовжуються безкоштовні онлайн вебінари для викладачів НАУ.

28 липня о 17.00 в режимі онлайн відбувся четвертий з циклу вебінар на  найочікуванішу тему в рамках проєкту «Tech Summer for Teachers Bootcamp» - «Cybersecurity education - trends and focus 2022 / «Освіта з кібербезпеки – тенденції та фокус 2022».

Лектор Михайло КРОПИВА, InfoSec Director компанії SoftServe, розповів, як зберегти конфіденційність корпоративних даних та забезпечити безперебійну роботу серверів.

Доповідь викликала настільки високу  зацікавленість у слухачів, що у чаті та у прямому ефірі відбулася жвава дискусія.

Було задано велику кількість  питань:

Чи є в Україні курси-тренінги з кібербезпеки?

Як Ви переносите на наступний курс проекти студентів, які працюють в команді?

Що з програм варто мати на домашніх комп’ютерах для стабільного кіберзахисту?

Яким чином можна перевірити чи все нормально з кіберзахистом? На що потрібно звертати увагу НЕфахівцю?

Які ПЗ будуть корисні для навчання для вивчення різних дисциплін для спеціальності 125?

Які програмні засоби Ви застосовуєте до оцінювання ризиків ІБ? Чи є вони безкоштовні для ЗВО?

Для яких спеціальностей Ви читаєте Кібербезпеку?

Цікавить обсяг юридичної складової у  викладанні дисциплін з кібербезпеки.

У вузах Великобританії, наприклад,  існують хмарні платформи для лабораторних по кібербезпеці, де можна проводити реальні атаки і заходи захисту в реальному часі. Чи ставиться питання створення подібної хмарної лабораторії в Україні?

Чи має бути підготовка спеціалістів з кібербезпеки універсальною по всій Україні? Адже галузі знань, а отже і потреби у вирішенні фахових завдань, різні (фінансова сфера, промисловість тощо).

Для оцінювання ризиків застосовуються класичні математичні моделі і методи?

Чи вважаєте Ви за необхідність читати дисципліну (наприклад «Основи кібербезпеки» для студентів – майбутніх фінансистів, менеджерів, маркетологів і… (майбутніх фахівців, які будуть працювати у захищених розрахункових системах)?

Як Ви розглядаєте в якості безпеки використання другого фактору «сповіщення на телефон». Чи все ж таки генератор кодів надійніший?

Чи буде обговорення антивірусного захисту для корпоративного та домашнього сегменту?

JSON Web Tokens (JWT) - чи вивчали, які проблеми з ним, які надійні альтернативи?

Заступник директора ННІРО Людмила ЛАХТІОНОВА та завідувач кафедри базових та спеціальних дисциплін ННІРО Ольга БРУЯКА  отримали велике задоволення від отриманих знань.

Представники ННІРО подякували за корисну зустріч, змістовний і   важливий  матеріал.

Нація, яка навчається в умовах війни, удосконалює свої знання з кібербезпеки, приречена на ПЕРЕМОГУ!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!