П'ятниця, 16 квітня 2021 07:10

Відбувся вебінар «Пропедевтика профорієнтації. Оптимізація саморозвитку учнів»

Ключовий вибір, який повинен зробити кожний молодий чоловік, міститься у виборі персональної життєвої позиції – пристосуватись або створити.

Сучасні дослідники-профорієнтатори пропонують дві моделі професійного самовизначення особистості: адаптивну та рефлексивну. Особистісна активність може мати два напрямки, що істотно відрізняються: перший ‒ активність заради виживання, тобто адаптація; другий ‒ активність заради розвитку, особистісна трансформація. Засоби активізації саморозвитку учнів мають бути зосереджені на плануванні подальшого життєвого і професійного шляху, пошук відповідей на питання «Що я вмію? Чого я прагну? Як цього досягти?». Саморозвиток – це усвідомлений, самокерований процес самоперетворення, самовдосконалення людини. На вебінарі особистісний розвиток ми визначили як інтегруючий результат процесів особистісного становлення і формування. ми визначили саморозвиток як самокерований процес особистісного становлення, головними внутрішніми чинниками його перебігу постають: 1) готовність індивіда взяти на себе керування власним розвитком; 2) володіння стратегіями самопобудови і самовдосконалення; 3) наявність певних психологічних якостей, які є надбанням минулих етапів особистісного розвитку і одночасно базою, платформою, каталізатором подальшого саморозвитку.

Спікер – Богдан Піонтковський-Вихватень – кандидат педагогічних наук, психолог-аналітик, груповий психотерапевт, психолог Центру обдарованої учнівської молоді Інституту інноваційних освітніх технологій Національного авіаційного університету.

Нікіфорова Маргарита Павлівна, фахівець Лабораторії електронних засобів дистанційного навчання, забезпечувала технічний супровід вебінару.

Вебінар розміщено на YouTube каналі ІІОТ https://cutt.ly/qvsJoH7

Реєстрація на наступні вебінари тут: https://cutt.ly/dz9nK8e