Вівторок, 27 жовтня 2020 12:27

Відбулася наукова лекція професора Фелікса Яновського для учнівської молоді

Відповідно до Угоди про співробітництво між Національним авіаційним університетом та Національним центром «Мала академія наук України» та в рамках проєкту «День з професором» 22 жовтня відбулася лекція «Локальні датчики в електронних технологіях Інтернету речей» для обдарованої учнівської молоді України.

Спікер – Фелікс Яновський, доктор технічних наук, IEEE fellow member професор кафедри електроніки, робототехніки і технологій моніторингу та Інтернету речей НАУ.

Цікава розповідь про Інтернет речей (IoT) – електронну комунікаційну мережу, що поєднує людей і різні об’єкти обміном інформацією та даними і керуванням за допомогою різноманітних датчиків захопила учнів з першого слова.

Багато хто зрозумів, що завдяки електронним технологіям IoT можна поєднувати в єдину систему об’єкти і людей, які перебувають у різних місцях, і з будь-якої відстані здійснювати контроль та керування об’єктами через Інтернет, наприклад, користуючись смартфоном.

Знання принципів IoT та основ локації дає змогу оцінювати можливості й обмеження систем Інтернету речей у практичному застосуванні. Сподіваємося, що дана лекція захопила не одного учня і налаштувала до написання науково-дослідної роботи в Малій академії наук.

Для тих, хто не встиг потрапити на пряму трансляцію, лекцію можна переглянути за посиланням: bit.ly/3kVzbe4.

Інформація про захід в соцмережах розміщена МАН України за посиланням:

Наступні леції науковців Національного авіаційного університету проходитимуть за графіком:

• 5 листопада о 16:00 ‑ кандидат технічних наук, доцент Габрусенко Євген Ігорович на тему: «Радіомоніторинг та радіорозвідка»;
  • 10 листопада о 16:00 ‑ кандидат технічних наук, доцент Мірошніченко Олександра Сергіївна «Використання на тему: «Використання цифрового рентгенівського томосинтезу у медицині та ветеринарії»;
  • 19 листопада о 16:00 ‑ кандидат технічних наук, доцент Мельник Олександр Степанович на тему: «Чи поступиться транзисторна мікроелектроніка наноелектроніці?»;
  • 26 листопада о 16:00 ‑ доктор технічних наук, професор Шутко Володимир Миколайович на тему: «Введення в українські стартапи з інформаційних технологій»;
  • 01 грудня о 16:00 ‑ Бідний Микола Семенович на тему: «Що треба знати, щоб програмувати роботів».

Чекаємо учнівську молодь!