ДОРОЖНЯ КАРТА УЧАСНИКА НМТ – 2024

ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ 2024

У 2024 році для вступу на бакалаврський (магістерський – для медичних спеціальностей) рівень вищої освіти абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ). В умовах війни НМТ у комп’ютерній формі — це найоптимальніший варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця  перебування.

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Як і минулого року, передбачено проведення основних і додаткових сесій. У додаткових сесіях зможуть узяти участь ті вступники / вступниці, які з поважних причин не пройшли тестування під час основних.

 РЕЄСТРАЦІЯ НА НМТ

Для реєстрації на НМТ необхідно виконати наступні дії:

  • створити кабінет на вебсайті УЦОЯО;
  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;
  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;
  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;
  • сформувати Сертифікат НМТ 2024 року.

Документи для реєстрації:

  • паспортний документ або інший документ, що посвідчує особу, на підставі якого здійснюється реєстрація для участі в НМТ;
  • документ, що підтверджує інформацію про освіту: довідка з місця навчання, яка підтверджує, що особа завершує здобуття повної загальної середньої освіти у 2024 році (для цьогорічних випускників), або свідоцтво про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
  • документ, що підтверджує внесену інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП): картки платника податків або паспорта громадянина України, до якого внесено дані про РНОКПП.

Також можуть знадобитися копії:

  • свідоцтва про зміну імені, та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних);
  • медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900 (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих для реєстрації (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);
  • документа, що підтверджує причину невнесення інформації про РНОКПП;
  • документа, що підтверджує причину, яка унеможливлює участь в основних сесіях НМТ.

Важливо: кожна копія документа повинна бути сканованою або сфотографованою копією його оригіналу у вигляді окремого файла у форматі .png або .jpg розміром не більше 1 Мб; зображення повинно бути чітким та повнорозмірним (без обрізань сторін документа); текст на зображенні має бути розбірливим і вільно читатися.

Під час реєстрації вступник матиме змогу вибрати предмет додаткового блоку. А ще населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ – цю інформацію буде використано для розподілу учасників за тимчасовими екзаменаційними центрами.

Навчальні предмети, які увійшли до основного блоку НМТ, – українська мова та математика, – будуть автоматично зазначені в сервісі реєстрації, тож вступникові потрібно буде вибрати із запропонованого переліку лише один із предметів другого блоку НМТ. Вибрати кілька предметів додаткового блоку не можна, адже НМТ буде цілісним (складатиметься з двох блоків, до яких входитиме три предмети), відтак реєстрація для проходження тестування з меншої або більшої кількості предметів неможлива.

Після надсилання інформації на обробку до 7 травня в персональному кабінеті можна буде вносити зміни до інформації про:

  • назву навчального предмета додаткового блоку, з якого вступник бажає пройти тестування;
  • населений пункт в Україні або за кордоном, де він перебуватиме в дні проведення НМТ;
  • потребу в проходженні НМТ під час додаткових сесій.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в НМТ є Сертифікат. Його вступник матиме змогу сформувати у своєму персональному кабінеті в разі підтвердження регіональним центром реєстрації вступника для участі в НМТ. Ця функція стане доступною не пізніше ніж через сім календарних днів із дня надсилання інформації на обробку.

СКЛАДНИКИ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

 

НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові, а четвертий — на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.

Учасники матимуть 4 години на виконання завдань усіх чотирьох предметних блоків. Тестування пройде у два етапи: перший етап триватиме 120 хвилин та міститиме тести з української мови та математики, другий етап також триватиме 120 хвилин і міститиме питання з історії України та предмета на вибір. Між цими етапами учасники матимуть перерву у 20 хвилин.

 

Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.

Математика https://lv.testportal.gov.ua/demotest.math/

Українська мова https://lv.testportal.gov.ua/demotest.ukrainian/

Фізика https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Fizyka_demo_.pdf

Історія України https://lv.testportal.gov.ua/test.hist/

Англійська мова https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Anglijska-mova_demo-1.pdf

Біологія https://testportal.gov.ua//wp-content/uploads/2023/03/NMT_2023_Biologiya_demo-1.pdf

КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ НМТ 2024

 

Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:

основні: 14 травня – 25 червня;

додаткові: 11–19 липня.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ). також передбачено два періоди реєстрації осіб, які бажають узяти участь в НМТ, —  основний та додатковий.

Основний етап реєстрації осіб для участі в основних сесіях НМТ тривав з 14 березня до 11 квітня включно.

До 15 квітня зареєстрований учасник мав змогу в персональному кабінеті внести зміни (змінити предмет на вибір на інший  чи змінити населений пункт в Україні / за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

У додатковий період (10–15 травня) матимуть змогу зареєструватися для проходження НМТ під час додаткових сесій особи, які не змогли цього зробити з поважних причин під час основного періоду реєстрації, та ті, хто реєструвався в основний період реєстрації, але їм було відмовлено в реєстрації. Зміни до реєстраційних даних можна буде внести до 19 травня.

З 08 травня для зареєстрованих учасників основних сесій НМТ з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткових сесій матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування з 8 липня. З міркувань безпеки ми не публікуватимемо інформації про те, де на території України відбудуться тестування, ні на сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти, ні на наших офіційних сторінках у соцмережах. Наполегливо рекомендуємо учасникам не розголошувати, де й коли проходитиме тестування, адже від цього може залежати безпека і їхня, і організаторів НМТ.

Інформацію про результати основних сесій НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено в персональних кабінетах учасників до 2 липня, додаткових сесій – до 26 липня.

 

     
  • Архів

    Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна сесія НМТ триватиме з 5 по 23 червня. Додаткову сесію НМТ проведуть з 11 до 24 липня. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

    Реєстрація осіб для участі в основній сесії мультитесту триватиме з 3 квітня до 3 травня. До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

    Результати основної сесії тестування за шкалою 100–200 балів зʼявляться на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року. Учасники додаткової сесії НМТ дізнаються результати до 29 липня 2023 року.

     

ПРИНЦИПИ ЕФЕКТИВНОЇ ПІДГОТОВКИ ДО НМТ

ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ ЗДАЮТЬ НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ (НМТ)

Із психологічного погляду, НМТ – це переживання за результат, до якого, ви шановні, прагнули у своїй діяльності. Досягнення успіху тут можливе, коли ви усвідомите, що зробили все можливе і навіть більше.

Перш за все, налаштуйтеся на роботу протягом 180 хвилин. Можете зробити наступне:

  • Потри великими пальцями фаланги і подушечки пальців на руках. Повільно розімни кожен палець. Потім промасажуй область на долоні під великим пальцем.
  • Напруж всі м’язи тіла на руках і ногах, спині, животі, шиї. Затримайся на 5 секунд, потім розслаб тіло. Потім по черзі розслабляй і напружуй різні групи м’язів.
  • Дихай повільніше.
  • Зроби повний видих.
  • Повністю видихни повітря з легень.
  • Повільно притисни свої ступні до підлоги.
  • Повільно витягни свої руки вздовж тіла або так само повільно зімкни свої долоні перед собою.
  • Доторкнися до коліна чи до будь-якої поверхні. Зверни увагу на те, що відчуваєш під своїми пальцями.

Стрес та життєві труднощі є умовами, щоб відчути себе переможцем, підвищити свою самоцінність. Голова не розмінюється на дрібниці, вона відповідає за серйозну роботу: як не розчаровуватися. «Нісенітницею» – розчаруванням – займається серце.