Понеділок, 22 листопада 2021 10:28

Костянтин Едуардович Ціолковський – вчений-теоретик, засновник сучасної космонавтики, педагог, письменник

Ціолковський Костянтин Едуардович – основоположник теоретичної космонавтики. Він передбачав ракети, штучні супутники, орбітальні станції, вихід у відкритий космос задовго до того, як вони стали реальністю.

У 1894 р. науковець  виклав проєкт побудови моноплана.  У 1932 р. розробив теорію польоту реактивного літака в стратосфері та схеми конструкції літаків із гіперзвуковими швидкостями. У 1896 р. першовідкривач наукової космонавтики розпочав працю над своєю фундаментальною роботою «Дослідження космічного простору з допомогою реактивного двигуна». 

У 1926 – 1929 рр. К. Ціолковський запропонував оригінальну ідею побудови космічного корабля – багатоступеневу міжпланетну ракету.

Першим практичним кроком до втілення ідей Ціолковського стала експериментальна радянська ракета на гібридному паливі, запущена в 1933 році. За характеристиками ракета сильно поступалася сучасним: її стартова маса становила 19 кг, а політ тривав лише 18 секунд, протягом яких ракета піднялася всього на 400 метрів, але і це вразило Ціолковського. Решта задумів дослідника була реалізована вже після його смерті в 1935 році. 4 жовтня 1957 року на орбіту був виведений перший радянський «Найпростіший супутник-1». Один оберт навколо Землі зайняв у нього 1 годину 36 хвилин 10 секунд, а це означає, що вчений у своїх науково-фантастичних творах описував реалії майбутнього космонавтики та при розрахунках  помилився всього на кілька хвилин.

 

Презентація «Засновник сучасної космонавтики – Ціолковський К. Е.»

Прочитано 150 разів